Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu yapmak bu zor günlerde ihtiyaç sahiplerinin gerek duyduğu başvurulardan biridir.  Kastamonu ili olarak geçim kaynaklarına en büyük etken tarım faaliyetleri, hayvancılık, madencilik ve sanayide yapılan faaliyetlerdir. Vatandaşların büyük bir kısmı geçimini bunlarla sürdürmektedir. Koronavirüsün arttığı iller arasına giren Kastamonu halkına zorlu süreçler yaşatmıştır. Vatandaşlar pandemi sebebiyle ekonomik ve sosyal yaşantılarından geri kaldı. Bu durum vatandaşları ihtiyaç sahibi konumuna getirmiş, yardım arayışlarına girmiştir. Kastamonu Belediyesi ise bu ihtiyaç arayışlarını görmezden gelmemiş, toplumsal refah sağlanması amacıyla halkına belirli desteklerde bulunmuştur.

Kastamonu Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kastamonu Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kastamonu Belediyesi ihtiyaç sahibi insanların evlerine erzak yardımı, yardım kolileri, odun ve yakacak yardımı, yaşlı insanlara yönelik yardımlar yaparak toplumsal refah düzeyini yukarılara çekmektedir. Tabii bu yardımlardan faydalanmak için yardım alacak kişinin belirli şartları karşılıyor olması gerek.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kastamonulu vatandaşlar yardımlardan yararlanmak için ilk olarak ALO 153 Hilal masa destek hattını aramalıdırlar. Hilal masa vatandaşların istediği yardımları ilgili kurumlara ileterek ilk adımı atmaktalar. Ancak bazı yardımların tamamlanabilmesi için bazı belgeler gereklidir. Bu sebeple her başvuru telefondan yapılmamaktadır. Kastamonu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ulaşarak yardım başvurusu yapabilmek mümkün. Vatandaşlar gerekli devlet dairesine giderek yetkililere sosyal yardım başvurusu yapmak istediklerini iletmeleri halinde başvuruyu gerçekleştirebilirler.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi yapılan başvurunun onay görüp görülmemesi adına bilgi almak için yapılmaktadır. Yardım başvurusunun incelenme ve kabul süresi 15 ile 30 gün arasında Belediyenin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer vatandaş yardım başvurusunu Hilal masa aracılığıyla gerçekleştirdiyse Hilal masa çağrı merkezini arayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler. Başvuru işlemini Belediyeden yapan vatandaşlar ise tekrardan Belediye Binasına gitmeleri gerekiyor.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kastamonu Belediyesi yardım başvuru formu ihtiyaç duyan ailelerin doldurması zorunlu olan bir formdur. İhtiyaç sahiplerinin başvuru yaparken verilen bu formun içinde kişinin mesleği, aylık geliri, hanedeki birey sayısı, yardım yapılacak adres bilgilerine dair sorular yer almaktadır. Verilen bilgilerin doğru olması başvuru formunun onay işlemi görmesi adına oldukça büyük önem arz etmektedir. İhtiyaç sahibi olup olmadıklarına dair incelemeler yapan Kastamonu Belediyesi ortaya çıkan bilgiler doğrultusunda gerekli işlemleri başlatmaktadır. Bilgilerin yanlış olması halinde kişinin kendisi hakkında yasal işlem yapılmasını unutmaması gerekir. Onun için sorulara son derece önem gösterilip doğru cevaplar verilmelidir.

Kastamonu Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediye bu yardımı toplumsal refahı arttıran bir yardım olarak görmektedir. Geçim sıkıntısında olan aileler, dar gelirli olan aileler refah düzeyinin gerisinde kaldığı için Kastamonu Belediyesi böyle bir yardım faaliyeti sürdürmektedir. Erzak yardımı belirli dönemlerde olmasına rağmen ailenin bütçesine nefes aldırmaktadır. Erzak yardım başvurusunu gerçekleştirmek için ALO 153 Hilal masa destek grubu hattının aranması gerekmektedir. Bir diğer yöntem ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün aranmasıdır. Burayı arayarak da erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Kastamonu Belediyesi yardım kolisi başvurusu belirli dönem aralıklarında yapılmaktadır.  Kastamonu Belediyesi yardım kolisinden faydalanmak için ilk olarak ALO 153 Kastamonu Hilal Masa üzerinden iletişim sağlanmalıdır. Hilal Masa destek hattını aradıktan sonra yardım kolisi talebinde bulunarak gerekli başvuru tamamlan Diğer başvuru yöntemi olarak Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne giderek yardım kolisi başvurusu için gerekli işlemlerin yapılması yeterlidir. İncelemeler sonucu olumlu olursa dağıtımlar dönem olarak dağıtılmaya başlanır.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Kastamonu Belediyesi sosyal yardım başvurusu yaparak Kastamonu Belediyesinin yapmış olduğu  sosyal yardımlarından faydalanabilmek mümkün. Vatandaşlar sosyal yardım başvurularını Hilal Masası üzerinden yapabilirler. Ancak buradan yapılan başvurular sınırlıdır. Kastamonu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüyle arama gerçekleştirerek almak istenilen yardımı belirtmeniz yeterlidir. Almak istediğiniz sosyal yardım hakkında gerekli notları alarak belgelerin tamamlanmasıyla başvuru merkezi üzerinden teslim edebilirsiniz. Vatandaşların sosyal yardım talebinin inceleme altına alınarak gereken işlemler süreci başlatmaktadır.

Kastamonu Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Kastamonu Belediyesi hasta ve yaşlılara destek amaçlı evde destek programları düzenlemektedir. Uzman fizyoterapistlerle düzenlenen bu programlar evde harekete edemeyen fiziki olarak gelişim göstermeyen yaşlılar için hazırlanmaktadır. Bu sayede yaşlıların kalan zamanlarını daha etkin kullanmaları amaçlanmıştır. Yaşlıları güler yüzle karşılayan ekipler dertlerini dert edinip onlara yardımcı olmaktadır.

Kastamonu Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Kastamonu Belediyesi süt yardımı başvurusu  kısıtlı bütçe sebebi ile yapmamaktadır. Süt yardımını Büyükşehirler zorda kalan vatandaşlarına yapmaktadır. Kastamonu Belediyesi üzerinde süt yardımı yapılmasını sağlamak için çevreden destek alarak talep oluşturmalısınız.

Kastamonu Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kastamonu Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Sosyal yardımlarını kimsesizlere, öksüz yetimlere, dul kadınlara, aylık geliri olmayanlara, evini geçindirmekte zorluk çeken, doğal afetlere maruz kalan, engellilere, yoksul ailelere ve çocuklarına yapmaktadır. Belediye bu yardımlardan faydalanmak isteyenlerden bazı belgeler istiyor. Örneğin engelli bir vatandaş Belediyeden yardım alabilmek için Belediyeye sağlık raporuyla gelmelidir.

Kastamonu Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Kastamonu Belediyesi esnaf destek paketi olarak koronavirüs sebebiyle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnaflara su faturalarında yardımcı olmaktadır. Pandemi sürecinden itibaren esnafın belirli zamanlarında su faturasının 200 liralık tutarı belediye tarafından karşılanmaktadır.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası ALO 153 Hilal Masa Çağrı merkezi olarak yer almaktadır. İhtiyaç sahiplerinin sorunlarını dinleyerek çözüm bulmak adına ilgili kurumlara yönlendirmektedir.              

Keşfetmeye Devam Edin


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir