İBB Yardım Çeki Nedir? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB yardım çeki nedir? Bir çok İstanbul'lunun en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. İstanbul'da ikamet eden ve maddi zorluklar yaşayan kişilerin merak ettiği konuların başında İBB yardım çeki gelmektedir. Türkiye genelinde özellikle İstanbul'daki yaşam koşulları çerçevesinde İBB yardım çeki, gelir seviyesi düşük vatandaşlara maddi destek sağlar. Peki, İBB yardım çeki nasıl alınır? İBB yardımcılığı başvurusu nasıl yapılır?

İBB Yardım Çeki Nedir?

İhtiyaç sahibi vatandaşların maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturulan sosyal hizmetler bölümü, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi kapsamında yoğun bir şekilde çalışmaktadır. İBB maddi zorluklar içinde yaşayan vatandaşlara destek olabilmek adına yardım çeki vermektedir. Sosyal destek İstanbul kart yardımı adıyla da bilinen uygulama, İBB yardım çeki başvurusu ile dar gelirli aileler için nakdi yardım sağlamaktadır. İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların isteklerini yerine getirmek için çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Bu kapsamda sunulan yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar, İBB sosyal destek kart başvurusu yapmak için iki farklı yöntem kullanabilirler. Bireysel olarak başvuru yapılabileceği gibi telefon ile başvuru da gerçekleştirilebilir.

  • Bireysel olarak bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan, Kadın Aile Hizmetler Müdürlüğü'nden ya da sivil toplum kuruluşlarına bağlı merkezlerden başvuru yapabilirsiniz.
  • İBB yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunun ikinci yanıtı ise telefon ile Alo 153 Beyaz Masa hattından ya da 0 212 444 00 93 numaralı telefondan yapılan başvurulardır.

İBB Yardım Çeki Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemini gerçekleştirdikten sonra İBB yardım çeki sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Başvurular uzun süreli olabilmektedir. Yetkili görevliler tarafından detaylı incelemeler sonucunda kabul edilir. Yardım çeki sorgulaması için 444 00 93 numaralı hat üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait site aracılığıyla yardım çeki sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İBB Yardım Çeki Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım çeki başvuru formu için Birlikte Başaracağız internet sitesinden doldurabilirsiniz.

İBB Yardım Çeki Ne Kadar?

Yardım çeki sadece marketlerde geçerlidir. Türkiye'nin önce gelen marketleri tarafından kullanılmaktadır. İBB yardım çeki miktarı değişiklik gösterebilir. Çekin kullanımı için çoğunlukla Migros, Şok ve Onur market gibi büyük marketler tercih edilmektedir. İlk defa yardım alan kişiler, 200 TL olarak almakta olup, sonrasında 50, 100 ve 150 Türk lirası olarak değişkenlik göstermektedir.

Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu

Birlikte başaracağız başvuru formunu doldurmak için https://birliktebasaracagiz.ibb.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirisiniz.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir